درک شما از اینکه گوگل چه کار می کند احتمالاً به 3 یا 4 سال قبل باز می­گردد! و این در دنیای وب، دشمن شماست. نباید درگیر ایده های قدیمی در مورد بهینه سازی در موتورهای جستجو باشید. اطلاعات غلط در دنیای تجارت آنلاین، (یک دنیای بشدت پویا و به سرعت در حال تکامل) ضرر بزرگی است. بیشتر چیزهایی که فکر می­کنید در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو می­دانید (اما نمی­دانید) شاید چند سال پیش درست بودند ولی نه حالا. در اینجا چند مورد از افسانه­هایی که در مورد seo وجود دارد و شما برای باهوش­تر شدن در دنیای وب نیاز دارید تا از شر آنها خلاص شوید را ذکر می­کنم.

افسانه 1: متاتگ­ها به رتبه سایت کمک می­کند.

دیگر نه! متاتگ­ها دیگر توسط گوگل و بینگ فهرست نمی­شوند. اما مجموع آنها را فراموش نکنید. متن­های متاتگ­ها، به دنبال لینک­ها در موتورهای جستجو نمایش داده می­شوند و بیشتر یک توضیح قانع کننده برای کلیک کردن کار بران بر روی لینک­ها هستند.

افسانه 2: هرچه لینک داخلی بیشتر باشد بهتر است.

اشتباه است! در آخرین به روزرسانی­های الگوریتم­های گوگل، این غول جستجو، اولویت کیفیت را بالاتر از کمیت قرار داد. زمان داشتن هزاران لینک بی­ارزش برای بالا بردن رتبه سایت گذشت! در واقع ایجاد این گونه لینک ها می­تواند به وب سایت شما شمایل یک هرزنامه بدهد و باعث جریمه توسط موتورهای جستجو شود. بر روی فراهم کردن لینک از سایتهایی که به محصولات، سرویسها و صنعت شما مربوط هستند تمرکز کنید و همینطور محاصر کردن این لینکها با مطالب مرتبط با آنها. لینکهای مفید درون وب سایت بسیار با ارزش­تر از لینکهای داخل بخش­های کناری (sidebar) و بخش پایین (footer) سایت هستند.

افسانه 3: رتبه صفحه هنوز مهم است!

قابلیت افتضاح “رتبه سایت” گوگل (page rank) (که به واسطه­ی نام Larry page، موسس و مدیرعامل گوگل نامگذاری شده) یک رتبه 1 تا 10 یک اعتبار کلی برای هر سایت می­باشد. شماره بزرگتر، رتبه بهتر. در سالهای گذشته این اعداد ظاهری بر متخصصان seo چیره شده است. اما امروزه الگوریتم گوگل بسیار مافوق یک شاخص تک رقمی است. Page rank هنوز وجود دارد و در شرایط برابر عدد بیشتر بر عدد کمتر چیره خواهد شد. اما فاکتورهایی از قبیل لینک­های مرتبط و متن هم مهم هستند. به عنوان مثال: اگر شما در L.A (لوس آنجلس) یک دندانپزشکی دارید بهتر است لینکی از یک وب سایت در مورد پزشکان و دندانپزشکان در L.A داشته باشید. حتی اگر Page rank آن 4 باشد، تا اینکه برای یک لینک بدون متن در یک سایت با رتبه 7 پول گزافی بپردازید.

افسانه 4: گوگل دامنه های سرشار از کلیدواژه ها را ترجیح می­دهد!

در سال­های گذشته به نظر می­رسید گوگل تاکید بی­اندازه و غیرمعمول بر روی کلیدواژه های داخل دامین­های سایت­ها داشت. برای مثال vinylhousesiding.com تقریبا مکان اول نتیجه جستجو برای vinyl house siding را داشت. اما دیگر نه! اگر vinylhousesiding.com در نام دامنه ارتباط بیشتری با موضوع دارد به تنهایی دلیلی بر ماندن آن در رتبه اول جستجو نیست.

افسانه 5: وب سایتها باید در موتورهای جستجو ثبت شوند!

در سال 2001 بله مهم بود! در واقع این اولین سرویسی بود که ممکن بود یک شرکت انجام دهد. اما در سال 2012…؟! به هیچ وجه! در حال حاضر اگر هرگونه ارتباطی از هرگونه سایتی در وبسایت شما باشد، گوگل سریعاً شما را خواهد یافت! متون مشخص شده توسط گوگل یک راه کاملاً بی­ارزش برای بدست آوردن یک رتبه بالاست. اما ثبت سایت در موتور جستجو دیگر نیاز نیست و کمکی هم نمی­کند.

افسانه 6: بهینه سازی خوب در واقع یک نوع گول زدن است.

اشتباه! اشتباه! اشتباه! اگرچه هنوز بعضی از متخصصان seo وجود دارند که سعی در گول زدن گوگل دارند، اما این مطمئناً راه مناسبی برای بدست آوردن یک بهینه سازی خوب نیست. بهینه سازی خوب ایجاد ارتباط است، وبسایت حاوی اطلاعات مفید، با یک محتوای عالی و بی­نظیر. باید یک تجربه عالی برای کاربران فراهم کرد و آنها را تشویق به اشتراک­گذاری و توزیع محتوای وب سایت نمود. در پایان این دقیقاً همان پاداشی است که گوگل صراحتا با رتبه بالاتر می­خواهد بدهد. پس هر کاری بکنید به جز گول زدن موتورهای جستجو!

Pin It on Pinterest