دانستن آنچه نباید انجام دهید، برای حضور قدرتمند در فضای آنلاین، به همان اندازه اهمیت دارد که بدانید چه کارهایی باید انجام دهید. در اینجا پنج اشتباه مهم ذکر خواهد شد که در فضای اینترنت، تاثیر منفی بر کسب و کار و شخصیت فردی شما خواهد داشت و می توان از آن به عنوان نبایدهای رسانه‌های اجتماعی یاد کرد:


  1. به اشتراک گذاری بیش از حد

اکانت فیس بوک، محلی برای توضیح احوالات شخصی شما نیست و دقت کنید که توییتر نمی تواند یک نسخه 140 کاراکتری از درددل های خصوصی باشد. موضوعات خیلی شخصی خود را برای وقتی نگه دارید که واقعا در حوزه خصوصی حضور دارید، مانند زمانی که در جمع دوستان نزدیک و یا خانواده خود هستید. مثال های زیادی وجود دارد از داستان ها و حکایت هایی که عنوان کردن آنها در فضای اینترنت در ابتدا بی ضرر به نظر می رسیده، ولی بعد از مدت کوتاهی دردسرهای زیادی ایجاد کرده است. همیشه در این باره احتیاط کنید.


  1. توجه به زمان شروع و پایان

همیشه اولین تجربه وبلاگ نویسی و یا به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی ، مفرح و جالب است. اما به زودی بحران محتوا فرا می رسد. به زودی متوجه می شوید که تولید محتوای جذاب، چندان هم کار آسانی نیست. به زودی باید تصمیم بگیرید که وبلاگ خود را تعطیل کنید و نیز در حوزه محتوای تجاری و اشتراک آن در اینترنت، برای کسب و کار خود، باید با اختصاص بودجه و کمک گرفتن از تیم های تخصصی در حوزه تولید محتوا ، روند کاری خود را به شیوه ای منظم ادامه دهید.

 


  1. نداشتن وب سایت

آمار نشان می دهد 75 درصد از کسب و کار های کوچک در آمریکا، وب سایت ندارند. این آمار در مورد انگلستان 60 درصد است و باز به گفته آمارها 78 درصد از افراد در آمریکا فکر می کنند، قبل از هر رابطه تجاری، جستجو در وب سایت شرکت مورد نظر اهمیت زیادی دارد. بنابراین تصور کنید که مشتریان احتمالی وقتی متوجه می شوند شرکت شما وب سایت ندارد، چطور درباره شما قضاوت خواهند کرد.


  1. داشتن وب سایت نامناسب

اگر شما از جمله افراد باهوشی هستید که برای کسب و کار خود، هویت آنلاین ایجاد کرده اید، باید به شما تبریک گفت. اما آیا وب سایت شما آن چیزی هست، که از آن انتظار می رود؟ مجبور نیستید همه جنبه های کسب و کار خود را یکباره آنلاین کنید. قدم به قدم پیش بروید و در نظر بگیرید که در پیاده سازی وب سایت خود، می توانید به تدریج خدمات ممکن را به کاربران ارائه دهید. فقط باید در اولین قدم از این بابت مطمئن شوید که وب سایت شما زیبا و دوست داشتنی باشد، کاربر را به آسانی به سمت محتوای مورد نیاز هدایت کند و امکانات خوبی برای بروزرسانی آسان محتوا در اختیار شما قرار دهد.

5. مانند کبک سر را زیر برف کردن

برخی مواقع افراد، چیزهایی می گویند که شما دوست ندارید، بشنوید. در زندگی شخصی، شما این اختیار را دارید که به راحتی انتقادات را نادیده بگیرید. اما در فضای اینترنت و زمانی که بر روی حضور آنلاین کسب و کار خود کار می کنید، نباید به راحتی چشم و گوش خود را بر روی انتقادات ببندید. اگر یک پست یا کامنت انتقادی بر روی فیس بوک و یا یک توییت خشمناک دریافت کردید به آن توجه کنید. به یاد داشته باشید که دانش، قدرت ایجاد می کند. با دانستن اینکه مشتریان درباره کسب و کار شما چطور فکر میکنند، می توانید فرصت لازم را برای ایجاد تغییرات مثبت فراهم کنید.

ترجمه از سمیه جلیلی ، کارشناس بازاریابی محتوایی

Pin It on Pinterest