مهم نیست اگر کارمندان شما در ساعات کاری به امور شخصی می پردازند!

 

مسلم است که شما به کارمندان خود برای کار کردن حقوق می‌دهید، درحالی که آنها نیز مانند شما درگیر سامان‌دهی امور شخصی، کارهای بانکی، مسائل فرزندان و غیره هستند. اما با این حال اگر شما یکی از کارمندان خود را در ساعات کاری در حال انجام امور شخصی ببینید، عصبانی خواهید شد!

اما تحقیقات نشان می‌دهد مدیران شرکت‌ها با این موضوع کنار آمده‌اند که کارمندان در طول ساعات کاری به انجام امور شخصی مشغول باشند. تحقیق و بررسی ۱۰۰۰ کارمند و کارفرما در ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، فرانسه و ایرلند نشان دهنده این موضوع است که بیشتر مدیران رفتار آزادانه‌تری را در قبال کارمندان برای پر کردن ساعات کاری آنها در پیش گرفته‌اند.

کارشناسان مدیریت کسب و کار، به مدیران و صاحبان صنایع توصیه می‌کنند که در قبال کارمندانی که در ساعات کاری، امور شخصی خود را انجام می‌دهند یک تصمیم صحیح، اتخاذ کنند. آنها به درستی دریافته‌اند (طبق نتیجه تحقیقات) که بسیاری از کارمندان برای تمام کردن کارهای باقیمانده در خارج از زمان کاری هم، وقت صرف می‌کنند. مدیران باهوش کم کم متوجه این موضوع شده‌اند که کار کردن مکان و ساعت کاری نیست، بلکه آن چیزی است که انجام می‌شود.

 

آقای  Stewart Friedmanاستاد مدیریت در  Whartonمی‌گوید: «در دوران قبل از اینترنت و در اقتصاد مبتنی بر صنایع و کارخانجات، حضور فیزیکی افراد در محل کارشان بسیار مهم بود. قبلا سیستم ارزیابی عملکرد بر اساس زمان، طراحی شده بود، ولی این روزها عملکرد بر اساس معیارهای دیگری سنجیده می شود.»

اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید که حضور فیزیکی در آن یک اصل است، در دسترس بودن کارمندان در تمام طول زمان کاری، مسلماً ضروری است، اما اگر کسب و کار شما در زمینه سرویس‌های اطلاعاتی است و تولید با خلاقیت و خروجی ذهنی محاسبه می‌شود و نه میزان تلاش و مقدار حضور فیزیکی، بنابراین نباید برای عدم حضور کارمندان در محل کارشان نگران باشید.

ایده «تولید بر پایه زمان» یک ایده منسوخ از آغاز دوران صنعت است، اینکه هر چه زمان بیشتری در خط تولید صرف شود، محصولات بیشتری نیز تولید می‌شوند! در عصر اطلاعات و اقتصاد مبتنی بر آن و درجاییکه الهام گرفتن و ایده‌پردازی ارزشمند است، قوانین تولید بر این اساس پایه‌ریزی نمی‌شوند. این قوانین به این نکته اشاره دارند که ساعات طولانی‌تر کار، همیشه برابر با نتیجه بهتر و مطلوب‌تر نیست و خروجی بسیار از زمان متفاوت است و همینطور شادی و خرسندی کارکنان برای تولید بسیار اهمیت دارد. مدیران باید بدانند که امکان برنامه‌ریزی زمانی فعالیت‌ها توسط خود کارکنان، احساس خرسندی را تقویت می‌کند و در نتیجه تولید تقویت می‌شود. «انجام امور شخصی در زمان کار» برای رفع و رجوع کارهای درهم ریخته زندگی شخص، می‌تواند مفید باشد زیرا زمانی که دیگر بخش‌های زندگی یک کارمند پریشان و درهم ریخته است، حضور روانی داشتن در محل کار برایش بسیار سخت خواهد بود.

در این صورت است که اگر کارفرما بداند که او با انجام دادن کارهای شخصی در محل کار و رفع کردن دغدغه هایش باعث ایجاد ارزش و سودرسانی به شرکت می‌شود، از او خواهد خواست که هر چه بیشتر این کار را انجام دهد!

 

ترجمه از سمیه جلیلی

ترجمه از سمیه جلیلی

Pin It on Pinterest